Koronavírus je celosvetovou pandémiou, ktorá zasiahla aj Slovensko. Je však zrejmé, že koaličným partnerom to v komunikácií škrípe od samého začiatku. Potvrdzuje to aj najnovšie vyjadrenie Richarda Sulíka.

Od chvíle, kedy sa stal Igor Matovič premiérom, upozorňoval, že momentálne sa bude zaoberať iba zastavením šírenia nákazy koronavírus a ďalšie jeho ciele, ktoré avizoval v predvolebnej kampani, musia ísť bokom. Tlačové konferencie a debaty s odborníkmi sa tak stali jeho takmer každodennou rutinou. Stále trvá na tom, že situácia je vážna, pričom vrchol ochorenia COVID-19 má ešte len prísť.

Líder strany SaS má však opačný názor a pred pár dňami vyhlásil, že by rád otvoril predajne automobilov a následne pokračoval v otváraní ďalších prevádzok. 7. apríla sa zúčastnil tlačovej konferencie, kde sa vyjadril aj k opatreniam počas Veľkej noci, ktoré spôsobili dlhé kolóny po celom Slovensku.

Sulíkovi to však nedalo a opäť apeloval na to, že rozhodnutiami vlády SR úplne ničíme ekonomiku v krajine. Následne pritvrdil a prišiel s katastrofálnym scenárom. ,,Nemá zmysel mať málo nakazených, keď 200 otcov spácha samovraždu, lebo nebudú mať z čoho uživiť rodiny,“ uviedol pred novinármi. Jedným dychom dodal, že chce už v utorok (14. apríla) otvoriť všetky maloobchodné predajne, ktoré sa nachádzajú mimo nákupných centier. O tom však musí rozhodnúť vláda SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YouTube/SME, Braňo Závodský Naživo