Študenti Prešovskej univerzity zostali pred pár dňami poriadne v šoku. Je bežné, že na prednáškach sa objavujú odborníci, lektori, a dokonca aj politici. Nikto však nečakal, že sa na jednej z nich objaví samotný expremiér Robert Fico, ktorý si pre mladých ľudí pripravil jasné inštrukcie.

V stredu (9.10) sa mala uskutočniť prednáška zaoberajúca sa občianskou výukou, pričom študenti dostali pár hodín predtým šokujúci mail. ,,Zajtra na svetové dejiny 19. a 20. storočia príde Robert Fico. Sadnúť si máme do predných lavíc. Keď vojde, máme sa postaviť!!!” znelo v obsahu mailu, ktorý zverejnila satirická stránka Zomri.

Presné inštrukcie však vysokoškolákov pobúrili a o stretnutie s politikom prestali mať záujem. Vyjadrili sa však aj absolventi, ktorí si podobné správy za ich čias nepamätajú. ,,Prešovskú univerzitu si pamätám ako akademickú pôdu, kde si nik nemusel nechať vravieť, komu má prejavovať úctu a komu nie,“ zareagoval jeden z komentujúcich.

Vo videu na sociálnej sieti to potvrdil aj samotný Fico, ktorý nakoniec účasť na prednáške zrušil. ,,Bohužiaľ, mám informácie o niekoľkých individuálnych osobách, ktoré chcú zajtra zneužiť akademickú pôdu na veľmi agresívne, hanlivé, protivládne postoje,” vysvetlil predseda strany Smer-SD. Na záver však odporučil kritizujúcim študentom, aby si pozvali Michala Trubana, predsedu strany Progresívne Slovensko, aby im povedal detaily o užívaní drog.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Zomri  |  Foto: Facebook/Zomri, Robert Fico  |  Video: Facebook/Robert Fico