Pred pár hodinami sa na verejnosť dostala komunikácia medzi šéfom národniarov Andrejom Dankom a Alenou Zsuzsovou, ktorá je obžalovaná z prípravy vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Bývalý premiér Robert Fico tak využil príležitosť a vyjadril sa na adresu druhého najvyššieho ústavného činiteľa, pričom si nezabudol kopnúť aj do opozície.

Medzinárodná sieť investigatívnych novinárov (OCCRP) zverejnila niekoľko nahrávok, v ktorých predseda parlamentu ešte v polovici októbra 2016 komunikuje s Alenou Zsuzsovou. Z ich konverzácie je zrejmé, že nešlo o žiadny pracovný vzťah. ,,Tak vás bozkávam všade a nekonečne sa teším,“ alebo ,,Aspoň budete už konečne moja celú noc. Dobre?“ sú rozhodne vyjadrenia intímneho charakteru.

Nahrávky boli objavené v telefóne Mariana Kočnera, pričom mu ich zrejme poslala samotná Zsuzsová s cieľom vydierať Danka, ak to bude v budúcnosti potrebné. Je nutné poznamenať, že predseda strany SNS niekoľkokrát verejne poprel, že by bol v akomkoľvek kontakte s obžalovanou a novinárov upozorňoval, že ju vôbec nepozná.

Na kauzu zareagoval aj bývalý premiér Robert Fico, ktorý zverejnenie nahrávky nazval vrcholom protiústavnosti. ,,Média brutálnym zásahom do súkromia predsedu parlamentu prekročili všetky hranice,“ povedal vo videu na sociálnej sieti. Predseda smerákov je presvedčený, že za všetkým je opozícia, ktorá chce poškodiť súkromný život politika, a zároveň zminimalizovať šancu, aby sa strana SNS dostala do parlamentu.

Telefonáty Danka a Zsuzsovej si môžete vypočuť >>>TU<<<

Reakcia Roberta Fica

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: Facebook/Robert Fico  |  Foto: Facebook/Robert Fico, Slovenská národná rada, YouTube