Komplex Bonaparte sa stal v priebehu posledných rokov ústrednou témou v spojení Bašternák a Fico. Pred nehnuteľnosťou sa zorganizovalo dokonca niekoľko štrajkov a ľudia hromadne žiadali, aby bývalý premiér zmenil bydlisko. Samotný politik však tlaku verejnosti dlhé mesiace odolával.

Predseda strany Smer-SD donedávna obýval jeden z luxusných bytov v komplexe Bonaparte, ktorý vlastnil dnes už odsúdený podnikateľ Ladislav Bašternák. Momentálne sa nachádza za mrežami za ekonomickú činnosť. Podľa zákona tak jeho majetok prepadol do rúk štátu vrátane bytu, v ktorom žil Robert Fico.

Politik však všetky tieto skutočnosti ignoroval a protesty, ktoré sa organizovali pred jeho bydliskom, mu boli zrejme ľahostajné. Zdalo sa, že z jeho domova ho nedostanú ani žeriavom. Došlo však k zlomu, keďže expremiér konečne opúšťa známu budovu.

Informáciu potvrdila konkurzná správkyňa Lenka Ivanová, ktorá spravuje prepadnutý majetok Bašternáka. Pre TREND uviedla, že Ficovi oficiálne uzatvorila nájomnú zmluvu ku koncu októbra. Dokonca priznala, že v priebehu posledných šiestich mesiacov zaplatil politik na nájomnom sumu 15 900 eur. Jeho mesačné náklady v luxusnom byte sa tak vyšplhali na sumu 2 650 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: etrend.sk  |  Foto: Facebook/Robert Fico, YouTube