Róbert Fico sa stal pred viac ako tromi týždňami obeťou atentátu, ktorý akoby zázrakom aj vďaka náročným, no úspešným operáciam, dokázal prežiť. Teraz zverejnil prvé video od udalosit, ktorá sa dostala na titulky aj ďaleko za hranice našej krajiny.

Prekvapil tým, že útočníka neodsúdil a vinu zvalil predovšetkým na opozíciu.

„Začal by som odpustením. Odpúšťam mu a necítim žiadnu nenávisť voči neznámemu človeku, ktorý ma dostrieľal. Odpúšťam mu a nech si to, čo učinil a prečo tak učinil, vysporiada on sám vo svojej hlave,“ povedal Fico. Priznal, že už niekoľko mesiacov sa obával, že môže dôjsť na útok na niektorého z členov súčasnej koalície.

Už štvornásobný premiér je podľa jeho slov presvedčený, že vinu na atentáte nesie predovšetkým opozícia, ktorá sa stále nevie zmieriť s výsledkami parlamentných volieb. Svoju nenávisť a agresivitu má za pomoci mienkotvorných médií a mimovládnych organizáciami financovanými zahraničím šíriť medzi ľudí a 71-ročný atentátnik je podľa Fica “poslom nenávisti a šírenia zla zo strany opozície.

Premiér rovnako tak pripustil, že očakáva bagatelizovanie atentátu a médiá spoločne s opozíciou sa od činu budú dištancovať a pripíšu ho poblúznenému človeku.

Opozíciu a médiá napojené na nadácie Georga Sorosa, ktorého vo svojej spovedi spomenul, vyzval, aby sa nesnažila situáciu eskalovať a dodal, že by si mali uvedomiť, ako by naňho alebo celú koalíciu útočili, ak by bol na jeho mieste niekto zo súčasnej opozície a na mieste Cintulu niekto s prepojením na SMER alebo jeho podporovateľ.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Robert Fico (@robert.fico)

Zdroj | Foto: IG/robert.fico