Robert Kaliňák je oficiálne na slobode: Prvá reakcia expolitika!

Dátum:

Robert Kaliňák bol vo vyšetrovacej väzbe viac ako tri týždne, no Najvyšší súd napokon rozhodol o jeho prepustení. Bývalý minister vnútra tak mohol pred pár hodinami opustiť brány Justičného paláca, pričom ho pred vchodom už čakali novinári s množstvom otázok.

Robert Kaliňák bol prepustený rozhodnutím senátu Najvyššieho súdu, keďže sudcovia nepredpokladajú, že bude ovplyvňovať svedkov. Spolu s Robertom Ficom sú však aj naďalej stíhaní zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny i odhalenia daňového tajomstva.

Bývalý politik po odchode z Justičného paláca bez problémov komunikoval s novinármi, pričom ich upozornil, že celú situáciu považuje za absurdnú. Taktiež im poradil, aby pracovali s overenými informáciami. Naháňanie politických súperov s obvinením, že sú daňoví podvodníci, považuje za nekorektné. ,,Je pravda, že niekto si musí daňové podvody odsedieť a je pravdepodobné, že karta padla na mňa,“ povedal pre televíziu JOJ.

Exšéf rezortu vnútra je naďalej presvedčený, že mu polícia siahla na slobodu iba kvôli jeho politickému zameraniu. Kaliňák sa však rozhodol dlhé dni za mrežami tráviť produktívne, pričom veľa čítal. V cele bol totiž 23 hodín a následne mal právo na hodinovú vychádzku. Medzitým sa mohol stretnúť s psychológom, advokátom alebo duchovným.

Člen strany Smer-SD zostáva na Slovensku a plánuje sa zúčastniť každého pojednávania, ak bude na neho podaná žaloba. ,,Jedna vec je prekvapivá. Vždy som si myslel, že je to naopak. Myslel som si, že ten pocit toho, že ste tam nespravodlivo, že tá vec je vymyslená a streštená vás viac ubíja. Že to, že ste nespravodlivo vo väzení, vás likviduje. Naopak. Pravda je tá, že to vám dáva tú silu, aby ste zvládli celú situáciu,“ dodal 51-ročný muž.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: TV JOJ

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...