Aj napriek tomu, že Robert Kaliňák ukončil politickú kariéru koncom roka 2018, v opozičnej strane Smer-SD je stále silnou osobnosťou, ktorá má čo povedať. Potvrdil to aj najnovšími vyjadreniami o zaočkovanosti národa, a dokonca otvorene prezradil, že sám absolvoval vakcináciu.

Exminister vnútra bol hosťom v diskusnej relácií s názvom ,,Ide o pravdu“. Iba nedávno sa vyjadril k desiatkam nočných zásahov NAKA, ktoré považuje za deštrukciu právneho štátu. Najnovšie otvorene hovoril o téme očkovania, pričom sa rozhodol verejne zastať Slovákov.

Kaliňák totiž priznal, že súhlasí s dobrovoľnosťou v prípade očkovania a následne poriadne prekvapil. ,,Aj keď som očkovaný, nepotrebujem svoj názor vnucovať iným a už vôbec nie na nich útočiť. Už som COVID-19 mal, no ak by som sa infikoval znova, chcem chorobu prekonať ľahšie. Plne ale rešpektujem ľudí, ktorí sa nechcú dať očkovať, veď neočkovaný človek ma nijako neohrozuje,“ zdôraznil.

50-ročný rodák z Bratislavy sa tak rozhodol pre vakcináciu, i keď opozičná strana Smer-SD, ktorou je stále súčasťou, tvrdo bojuje proti očkovaniu. Dokonca sa vyjadril aj k rozhodnutiu Roberta Fica nedať sa zaočkovať. Podľa jeho slov sa obáva vedľajších účinkov, keďže v minulosti bojoval s vážnymi zdravotnými problémami.

Bývalý politik ho však neodsudzuje a rešpektuje jeho názor, tak ako presvedčenie a obavy iných ľudí. ,,…nikdy svoj názor nenatláčam inému a neoznačujem nikoho za tupelo. Takíto ľudia sú sami duševne zaostalí, ak majú komplex, ktorý ich núti niekomu nadávať. Je to vec, ktorej sa ľudia majú právo báť,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/Pravda  |  Foto: YT/Pravda, FB/Robert Fico