Na Slovensku momentálne platí núdzový stav a zákaz zhromažďovania, no opozičná strana Smer-SD včera (16. decembra) vyzývala občanov k smútočnému sprievodu, ktorý sa mal začať na Tyršovom nábreží v Bratislave. Došlo však k nečakanému zásahu polície.

Robert Fico na sociálnej sieti oznámil, že sa uskutoční smútočný sprievod, na ktorom sa chcel s občanmi rozlúčiť s demokraciou. ,,Odmietame vládnu hlúposť a prezidentkinu servilnosť voči vláde a cudzím záujmom,“ uviedol vo videu, pričom zdôraznil, že nesúhlasí s rozdelením spoločnosti na prvotriednych zaočkovaných a dezolátov, ktorí vakcináciu odmietajú.

Záverom sprievodu malo byť symbolické osadenie pomníka slovenskej demokracii pred prezidentským palácom, ktorá ,,tragicky zahynula po zrážke spôsobenej s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a Hegerovou vládou,“ dodal expremiér. Ešte pred začiatkom akcie na Tyršovom nábreží však prišli muži zákona a zadržali lídra strany Smer-SD.

Smeráci o tom okamžite informovali ľudí. ,,Predsedu strany Roberta Fica práve odviedli na policajné oddelenie na Lermontovovej ulici, aby zmrazili dnešnú rozlúčku s demokraciou,“ napísala strana na sociálnej sieti. Politika po hodine na policajnej stanici prepustili. ,,Tie absurdity, ktoré sú páchané touto vládnou koalíciou, nemajú konca-kraja. Som obvinený z podnecovania,“ oznámil Fico novinárom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Smer-SD