Doživotie. Toľko hrozí 35 ročnému Justinovi Harrisovi z amerického štátu Georgia, za to, že v lete 2014 nechal svojho 22 mesačného synčeka pomaly zomierať v rozpálenom aute, zatiaľ čo on si vypisoval so svojou milenkou.

[sociallocker]Tragédia sa stala v júni 2014 v mestečku Marietta na východe USA. Otec nechal 22 mesačného syna Coopera zavretého v rodinnom SUV, kde teploty dosahovali až 50 stupňov Celsia. Chlapček bol nájdený po ôsmych hodinách mŕtvy, kvôli prehriatiu organizmu. Čo sa americkému súdu v štáte Georgia spočiatku zdalo ako nešťastná náhoda, bola nakoniec chladnokrvná vražda!

Justin Harris obvinený z vraždy syna

Foto: Justin Harris obvinený z vraždy svojho syna pred súdom

Počas vyšetrovania prípadu sa zistilo, že obžalovaný sa snažil získať informácie o prípadoch úmrtia detí v autách. Podľa obžaloby sa chcel zbaviť syna, aby si mohol užívať život bezdetného muža s milenkami. V deň keď jeho syn pomaly umieral si písal so 16-ročnou dievčinou a snažil sa ju presvedčiť, aby mu poslala erotické fotografie. Následne sa v ďalšej sms zmienil, že neznáša byť ženatý s deťmi.

Porota súdu ho už uznala vinným z vraždy. Samotný verdikt súdu sa obžalovaný, ale i široká verejnosť dozvie už 5. decembra.

Zdroj: blesk.cz | Foto: heavy.com, pixabay.com

[/sociallocker]