Mal pred sebou množstvo ambicióznych plánov, či už v súkromnom alebo pracovnom živote. Zasiahla však tvrdá rana osudu a obľúbený slovenský herec Dano Heriban už nie je medzi nami. Ťažko si predstaviť, čo musia zažívať jeho rodičia, ktorí si zdrvujúcu správu vypočuli vo chvíli, keď nemohli byť nadšenejší.  

Slovenský herec Dano Heriban zomrel na zlyhanie srdca, no prvotne sa sťažoval na dlhotrvajúce bolesti chrbta. Jeho smrť bola nečakaná a náhla, pričom sa iba pár hodín pred svojim skonom pripravoval na cestu do Česka. 25. mája sa totiž uskutočnila premiéra filmu ,,Muž, ktorý stál v ceste“, v ktorom stvárnil Alexandra Dubčeka.

Z tejto postavy bol nadšený aj samotný herec. ,,Považujem to za veľké šťastie v mojom živote, že tá rola prišla,“ povedal v čase, keď ešte netušil, že úloha kontroverzného prezidenta bude jedna z jeho posledných. Premiéry v pražskej Lucerne sa mali zúčastniť aj jeho rodičia, ktorí do Prahy vycestovali o čosi skôr.

Podľa dostupných informácií mal za nimi Heriban prísť deň pred veľkou udalosťou, aby mohli ísť na premiéru spoločne. Na syna však čakali márne. Namiesto toho ich v osudné ráno zastihla najhoršia správa, akú si rodičia môžu vypočuť. Kolegovia zosnulého herca si jeho pamiatku uctili minútou ticha pred spustením filmovej snímky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, Nový Čas |  Foto: FB/Film Muž, který stál v cestě, Dano Heriban