Rodičia, na toto obrovský POZOR! Polícia Slovenskej republiky upozornila vo štvrtok 1. februára na čiernu dodávku, ktorá láka deti. Podľa informácií sa pohybuje v okrese Dunajská Streda. 

Ako uvádza polícia, v posledných dňoch boli v okrese Dunajská Streda zaznamenané prípady, keď neznáme osoby lákali deti do dodávky. „V obci Horná Potôň bol zaznamenaný pohyb tmavej dodávky bez evidenčných čísiel. Osoby sa deťom prihovárali a snažili sa ich pod zámienkou odvozu domov dostať dnu. Deti sa zachovali správne, keď pomoc cudzích ľudí odmietli,“ píše polícia.

Ďalší prípad bol polícií avizovaný v služobnom obvode Veľký Meder. Svojich rodičov informoval 11-ročný školák, že ho mala pri presune zo školy na bicykli sledovať asi 500 metrov tmavá dodávka.

Všetky získané informácie preverujú policajní kriminalisti po operatívnej línii. Policajti úzko spolupracujú s vedením školy v obci Horná Potôň, kde sa prijali po dohode s políciou viaceré preventívne opatrenia. Zároveň sme uvedené informácie poskytli aj školám v ostatných obvodoch okresu Dunajská Streda a v okrese Galanta.

Polícia v súvislosti s prípadmi apeluje na rodičov a blízkych, aby upozornili deti na uvedenú situáciu. „Odporúčame, aby sa deti pohybovali pokiaľ možno vo väčších skupinách, menšie deti pod dozorom dospelého. Na ponuky od cudzích osôb nereagovali a pokiaľ možno aj deti ihneď kontaktovali políciu na bezplatnú linku 158,“ upozornila polícia.

Zdroj/Foto: Facebook Polícia Slovenskej republiky