V rakúskom meste Krems sa pred súd postavili rodičia, ktorí nechali svoju 13-ročnú dcéru zomrieť. Za ich rozhodnutím je smutný dôvod, ktorý zrejme pochopí len málokto, kto má deti.

V rakúskom meste Krems rozhodol v stredu súd o osude rodičov, ktorí svojim neštandardným rozhodnutím nechali zomrieť 13-ročnú dcérku. Dievča trpelo chronickou pankreatitídou, pričom jej vážny stav si v roku 2017 vyžiadal hospitalizáciu v nemocnici. Odtiaľ ju ale otec prišiel zakrátko vyzdvihnúť do domácej starostlivosti napriek nesúhlasu lekárov.

Stav dcérky sa zhoršil v septembri 2019 a upadla do diabetickej kómy, z ktorej sa už neprebrala. Ani v kritickej situácií neutekali rodičia po doktorov, pretože sú silne veriaci a spoliehali sa na pomoc Boha. Rodina však tvrdí, že odvoz do nemocnice odmietala aj samotná dcéra, ktorá mala vyhlásiť: „Ak ma Boh neuzdraví, chcem ísť do neba,“ píše sa v denníku Bild.

Rodičia patria do náboženského spolku, pričom otec Ivan pochádza z Uzbekistanu a matka Lisa z Kazachstanu. V Kremse žijú od roku 2014 s ďalšími šiestimi deťmi, ktoré vyrastajú podľa viery bez mobilov či televízora. Verili, že ich dcéru uzdraví Boh, ktorý im podľa vlastných slov doposiaľ vždy pomohol. Aktuálne boli súdom uznaní vinnými a hrozí im päť rokov vo väzení. Matka uznala, že dnes by už takto nepostupovala a zverila by dcéru lekárom, no úrady jej odobrali všetky deti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: bild.de │ Foto: YouTube/OE24.TV, Unsplash