RODIČIA, POZOR! Podmienky návratu detí do škôl od 11. januára!

Dátum:

Ministerstvo školstva vydalo manuály pre školy, ktoré slúžia ako návod na spustenie prezenčného vzdelávania od 11. januára 2021 v bezpečnom režime. Pre žiakov, rodičov, zriaďovateľov a pracovníkov škôl vznikajú mnohé, časovo ohraničené podmienky k návratu detí do lavíc.

„Situácia je natoľko kritická, že keď chceme otvoriť školy, musíme bez diskusie zabezpečiť, aby boli bezpečné – v prvom rade pre žiakov a následne pre ich rodičov, učiteľov aj nás všetkých. Je dôležité, aby sme do škôl v rámci týchto pravidiel vstupovali pretestovaní, aby sme mali všetci istotu, že je to bezpečné,“ zdôraznil minister školstva Branislav Gröhling na tlačovej konferencii.

Ministerstvo školstva v manuáli uvádza kritické dátumy, do ktorých sa zriaďovatelia musia zmestiť:

  • Do 18.12.2020- zrealizuje riaditeľ školy prieskum prostredníctvom dotazníkov, na základe ktorého vyhodnotí záujem o otestovanie zo strany zákonných zástupcov žiakov, plnoletých žiakov a zamestnancov. O výsledku informuje zriaďovateľa školy a radu školy
  • Do 18.12.2020- riaditeľ/zriaďovateľ si zistí možnosti odberového miesta pre identifikovanú testovanú skupinu zamestnancov, žiakov a jedného zákonného zástupcu testovaného žiaka žijúceho v spoločnej domácnosti
  • Do 21.12.2020 do 14:00- nahlási zriaďovateľ školy/školského zariadenia prostredníctvom formulára zverejneného na stránke ministerstva školstva počet záujemcov otestovanie a miesto testovania za svoje školy a školské zariadenia tak, aby príslušné okresné úrady zabezpečili pre testovacie odberové miesto (MOM) dostatok antigénových testov.

Následný odporúčaný dátum testovania má byť podľa ministerstva školstva štvrtok (7. decembra) až sobota (9. januára). Po vyhodnotení výsledkov (10. januára) sa riaditeľ rozhodne pre formu výučby začínajúcej 11. januára, a to na základe Covid automatu /viď nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: minedu.sk | Foto: libershot.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovensko zasypal záhadný žltý prach: NIE je to piesok ani repkový peľ!

Mnohí Slováci si všimli, že ich balkóny či autá...

Politológ o osude koalície: ,,Je magické, ako sa navzájom žerú, ale..!“

Hádky, osočovanie, klamstvá i vážne obvinenia sa stali neoddeliteľnou súčasťou...

Po smrti Jozefa Abrháma smúti Česko aj Slovensko: Prvé odkazy!

Česko aj Slovensko pred pár hodinami zarmútila smutná správa....

ŠOKUJÚCE zistenie: Zvrat v prípade obvinenia Plačkovej a manžela!

Influencerku Zuzanu Plačkovú a jej manžela Reného Strausza obvinila...