V noci z pondelka na utorok došlo v detskom tábore v katastri obce Turček k obrovskej tragédií. Po búrke, ktorá strhla stany, sa niekoľko detí zranilo a Jakubko ako jediný neprežil. Jeho rodičia teraz vyslovili želanie, ktoré by však tipoval len málokto.

Noc z pondelka na utorok sa v detskom tábore v okrese Turčianske Teplice zmenila na horor. Po silnej búrke strhlo šesť z desiatich stanov, pričom jedna konštrukcia sa stala osudnou pre malého Jakubka. Ďalších 7 detí bolo zranených a prevezených do najbližších nemocníc. V tábore sa v tom čase nachádzalo 80 detí a 24 animátorov.

Po tragickej udalosti sa ozvali aj zdesení politici, pričom minister školstva Gröhling prisľúbil starostovi obce pomoc. Otrasná udalosť ochromila najmä rodičov Jakubka, ktorí však na tábor nezanevreli. Len krátko po incidente zverejnili na sociálnej sieti nečakané želanie.

Ak môžeme mať skromné želanie, tak aby tento tábor neskončil. Jakubka nám to už nevráti, ale deti by nemali prísť o tie úžasné zážitky z tábora, vrátane našich zvyšných dvoch detí,“ prekvapili. Je tak zjavné, že na animátorov tábora nemajú napriek tragédií ťažké srdce a prajú si, aby ho všetky deti mohli aj naďalej navštevovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB │ Foto: FB/Letný Indiánsky Tábor – Na Prérie a Do Lesov!, Televízia Markíza