Manželia Naffi a Racheli Goldmanovci sa viac ako dva roky snažili o bábätko. Keď sa dozvedeli, že sa čoskoro stanú rodičmi, splnil sa im ich najtajnejší sen. Dnes sa tešia z vytúženej dcérky, no namiesto podpory sa nadšená dvojica dočkala iba vulgárnych nadávok a urážok.

Keď sa manželom podarilo splodiť vytúžené bábätko, okamžite sa začali pripravovať na novú kapitolu ich života. Všetko spočiatku prebiehalo v poriadku, pričom v siedmom mesiaci tehotenstva nastal zvrat. Lekári oznámili Rachell, že jej dcérka má zriedkavú vrodenú poruchu. Diagnóza mala byť natoľko vážna, že budúcej matke odporučili okamžite ukončiť tehotenstvo.

Keďže lekári presne nevedeli, aké môže mať bábätko zdravotné problémy po narodení, rodičia túto možnosť odmietli. Maličká Batya sa nakoniec narodila ťažko postihnutá, pričom jej bol diagnostikovaný Pfeifferov syndróm a Antley Bixlerov syndróm. Ochorenie spôsobilo, že dievčatko má deformovanú lebku, skrútenú chrbticu, je hluché a slepé, taktiež nedokáže dýchať bez prístrojov.

Rodičia svoje dieťatko stále považujú za dar, za ktorý by mali byť vďační. Sú si vedomí, že ich čakajú nesmierne ťažké výzvy, no dcérku z celého srdca milujú. Už teraz však musia čeliť kritike zo strany ľudí, ktorí prajú bábätku radšej smrť. Dokonca ju nazvali príšerným monštrom, ktoré by nemalo byť súčasťou tohto sveta.

Zdroj: thesun.co.uk |  Foto: Facebook/Rachel Moyall Goldman, Facebook/Help Batya