V pokročilej dobe sú deti čoraz viac závislí na sociálnych sieťach či hrách, ktoré výrazne zasahujú do ich života. Sú vo veku, kedy nerozoznajú moment, keď sa hranie hier stáva nutnosťou. Práve to sa stalo osudným dieťaťu, ktoré podľahlo čaru online hry.

Pred pár dňami došlo k tragickej udalosti, ktorá zasiahla širokú verejnosť, keďže ide o náhlu smrť iba 12-ročného chlapca. Rodičia našli školáka vo svojej izbe bez známok života, pričom mu na mobile stále bežala hra s názvom “PlayerUnknown´s Battlegrounds“.

Okamžite boli privolaní zdravotníci, no chlapec zomrel ešte pred prevozom do nemocnice. Obhliadajúci lekár nariadil pitvu, keďže nikto netušil, čo sa mohlo stať v tak mladom organizme. Výsledky smrti preukázali, že dieťa z Egypta zomrelo na zástavu srdca.

Počas hry mu stúpol tlak, vďaka napätiu z hry a následne jeho srdce zlyhalo. Jeho matka priznala, že hral niekedy aj celé hodiny bez prestávky. „Chcem, aby smrť môjho syna bola varovaním pre rodičov, ktorých deti sú závislé na videohrách. Musia byť veľmi dôslední v tom, koľko času ich deti trávia hraním hier, inak skončia ako môj syn,“ povedal zdrvený otec pred médiami.

Na desivý incident zareagovala aj organizácia Al-Azhar Fatwa Center, ktorá varuje rodičov pred hraním návykových a násilných hier. Podľa jej vyhlásenia tento typ hier využíva rôzne psychologické metódy, aby udržali človeka pri hre. Považujeme za dôležité varovať Slovákov, keďže uvedená online hra je dostupná aj na Slovensku.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: middleeastmonitor.com  |  Foto: FB/PlayerUnknown´s Battlegrounds, Pixabay