Ministerstvo školstva sa intenzívne zaoberá začiatkom školského roka, no to, čo platilo pred týždňom, je už dnes minulosťou. Branislav Gröhling sa obával, že na konci septembra sa budú zatvárať školy hlavne na východnom Slovensku, keďže je tam nízka zaočkovanosť. Dnes je však všetko inak!

Výrazné zmeny v súvislosti s nástupom detí do škôl spôsobil nový covid automat. Dobrou správou je, že rodičia sa už nemusia obávať plošného zatvárania škôl a v najhoršom prípade sa budú zatvárať jednotlivé triedy. ,,Vo všetkých farbách covid automatu sú školy od materských až po stredné otvorené. Ako minister už nepristúpim k plošnému uzatváraniu škôl,“ povedal na tlačovke Gröhling.

K novinkám patrí aj rozhodnutie o povinnom testovaní, keďže pri nástupe detí do škôl už nebude potrebný žiadny test. V prípade, ak rodič prejaví záujem, dostane na každé dieťa 25 kusov antigénových testov, ak sa objavia príznaky ochorenia. Testovanie však bude v prípade núdze zabezpečené aj v školách.

Šéf rezortu školstva taktiež hovoril o možnej udalosti, keď sa dieťa stretne s infikovanou osobou alebo má pozitívny test. Ak sa v škole neobjaví viac ako 3 dni, musí rodič predložiť vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka, pričom v minulosti sa predkladalo vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny