Prezidentské voľby 2019 výrazne zasiahli do slovenskej spoločnosti, pričom voliči bez servítky hanlivo reagujú nielen na kandidátov, ale aj tých, ktorí sa za nich rozhodli postaviť. Aj keď má každý občan Slovenskej republiky právo na vlastný názor či odovzdať hlas podľa osobného presvedčenia, vyjadrenia uchádzačov o post prezidenta vyvolali medzi ľuďmi mimoriadne vášne.

Spomedzi trinástich kandidátov na post prezidenta Slovenskej republiky sa do finále prebojovala nezávislá kandidátka Zuzana Čaputová, ktorá získala 870 415 hlasov a kresťanský nezávislý kandidát Maroš Šefčovič s počtom hlasov 400 379, ktorý v relácii Na telo ukázal znalosti ohľadom Desatora Božích prikázaní. Okrem otázok islamizácie či ozbrojenia krajiny sa do popredia dostala aj téma ohľadom tradičnej rodiny, pričom práve právnička Čaputová vyjadrila svoju podporu homose*uálom.

Predmetná diskusia vyvolala v Slovákoch mimoriadne vášne, pričom práve týmto vyjadrením si Zuzana nielen získala, ale, naopak, i stratila veľké množstvo prívržencov. Potom, ako 45-ročná kandidátka na post prezidenta Slovenskej republiky vyhrala voľby vo všetkých krajoch krajiny, jej vyjadrilo podporu množstvo fanúšikov, medzi ktorými sú i osobnosti zo sveta šoubiznisu.

Jedným z tých, ktorý sa tešil z výhry Zuzany Čaputovej, je aj herec a komik Štefan Martinovič. Po zverejnení statusu na sociálnej sieti Instagram však vždy pozitívne naladeného umelca zasypalo množstvo hanlivých správ, ktoré vyvolali vášne aj medzi jeho fanúšikmi. “Ani neviem, kde začať. V prvom rade ďakujem všetkým, ktorí investovali svoju energiu a napísali mi povzbudivé slová na spomínané komentáre, napriek tomu, že mnohí mali iný názor. Je to dôkaz, že ľudskosť úplne nevymrela,” uviedol herec.

Zároveň však bez pardonu otvoril kontroverznú tému rodičovstva a tradičnej rodiny, kedy sa rozhovoril o znevýhodnených deťoch v detských domov. “A ešte k tým adopciám detí homose*uálmi, keďže mnohí z nás majú pocit, že keby niečo takéto prešlo, tak sa deti z detských domovov adoptujú raz dva, zrušia sa detské domovy a celé sa nám to tu zúchylní. Tak vedzte, že v domovoch je takmer 5 000 detí, z nich na adopciu môže ísť 1 800, nakoľko o ostatné rodič prejaví záujem raz za pol roka (stačí pohľadnica) a už sú z kola adopcie von. No a na tých 1 800 detí je 293 žiadostí. Ak dieťa dosiahne dospelosť, vyvedú ho za bránu a dajú mu 904,20 eur na štart do života. That’s it. Tak možno by bolo fajn, pokiaľ by všetci, čo sa búchajú do pŕs a oháňajú hodnotami, nejaké adoptovali. Urobili by dobrú vec, a zároveň by žiadne neostali a nemuseli by sme riešiť túto dilemu (toto minipozastavenie bolo písané s nadhľadom a s jemnou dávkou humoru a je určené na zamyslenie, nie komentovanie, ja som len sprostý herec- nekandidujem),” dodal Martinovič.

Slová herca, ktorý momentálne pôsobí na doskách divadla či v seriáli Som mama, ohľadom adopcie detí na Slovensku podporilo množstvo fanúšikov, pričom ho medzi inými zdieľala aj moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová. Súhlasíte s jeho tvrdením aj vy?

Zdroj: Instagram/StevoMartinovic | Foto: Instagram/StevoMartinovic, Instagram/TVJOJ