Slovenskom momentálne rezonuje súdny proces v súvislosti s chladnokrvnou vraždou zo 16. mája 2019, kedy podľahol fatálnym zraneniam iba 16-ročný Tomáš. Prípad je o to desivejší, že mal zomrieť rukou dobrej kamarátky, rovnako starej Judity.

Boli najlepšími priateľmi, a dokonca spolu plánovali cestu do zahraničia. V priebehu pár minút sa však pokojná atmosféra zmenila na hotové krviprelievanie. Tomáš (†16) mal zomrieť rukou Judity, ktorá mu uštedrila 51 bodných a bodnorezných rán.

Po dlhých mesiacoch vyšetrovania bol nakoniec prípad postúpený Okresnému súdu v Žiline, pričom sa 9. januára uskutočnilo súdne pojednávanie. Na verejnosť sa dostali šokujúce fotografie z mobilu tínedžerky, ktoré boli vyhotovené iba 15 minút pred vraždou. Zábery však naznačujú, že si dvojica užívala voľný čas a boli v dobrej nálade.

Detailné informácie si v súdnej sieni vypočula teta zavraždeného chlapca, ktorá zastupovala zdrvených rodičov. Za rodinu obžalovanej sa objavila mama Katarína, otec Milan a jej staršia sestra Katarína. Tí sú presvedčení, že Judita je nevinná, pričom ju život za mrežami ničí. Momentálne má dokonca brať psychiatrické medikamenty.

Otec 16-ročného dievčaťa zároveň obhájil svoju dcéru aj pred médiami. ,,Judita hovorí iba pravdu, žiadnu verziu pravdy. To, čo povedala na začiatku, že tam bola tretia osoba, to hovorí aj teraz,“ uviedol pre cas.sk. ,,Vyšetrovateľ tam nebol, keď sa niečo stalo, on nevie, ako sa to stalo. My jej veríme a stojíme za ňou, Judita neklame,“ dodala jej milovaná sestra. Mladej vrahyni hrozí 15-ročný trest odňatia slobody.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: markiza.sk, Facebook/Tomáš T.