Rodina Lučanského (†51) sa vyjadrila k jeho pohrebu: Bolestivé slová!

Dátum:

V piatok (8. januára) sa v obci Štrba uskutočnil pohreb policajného generála Milana Lučanského. Rodina, priatelia, kolegovia i stovky občanov vzdali úctu bývalému členovi policajného zboru, a zároveň mu dali posledné zbohom.

Všetky udalosti okolo zadržania i smrti Milana Lučanského vyvolali v spoločnosti búrlivú diskusiu. Kým jedna skupina ho považuje za zločinca, iná sa domnieva, že by si za svoju prácu zaslúžil patričnú vďaku zo strany štátu. Bez ohľadu na to, kde je skutočná pravda, sa najbližší museli rozlúčiť s milovaným človekom.

V obci Štrba sa však zhromaždili aj stovky občanov, ktorí chceli vzdať poctu zosnulému generálovi. Medzi davom sa nachádzal aj bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák, predseda strany Vlasť Štefan Harabin či bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Aj napriek tomu, že blízka rodina policajného exprezidenta prežíva jedno z najhorších období v živote, intenzívne si uvedomuje podporu zo strany verejnosti. ,,Chceli by sme sa poďakovať všetkým, ktorí boli pri nás počas poslednej rozlúčky s gen. Milanom Lučanským. Vieme, že situácia v krajine nie je jednoduchá. Preto si veľmi vážime všetkých, ktorí sa zúčastnili rozlúčky osobne na cintoríne v Štrbe. Naše ĎAKUJEME patrí aj tým, ktorí si uctili jeho pamiatku pred policajnými budovami, na námestiach, ale aj doma. Veľmi si vážime každú úprimnú podporu,“ zanechala odkaz na sociálnej sieti.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Lučanský  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Milan Lučanský, Martina Lučanská

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...