Nečakaná smrť Milana Lučanského (†51) otriasla širokou verejnosťou, pričom sa okolo jeho úmrtia vyvolalo množstvo otázok. Dlhé mesiace boli detaily smrti policajného generála predmetom vyšetrovania, pričom komisia dospela k záveru, že spáchal samovraždu.

Milan Lučanský si siahol na život v kolúznej väzbe v Prešove a o pár hodín neskôr bola zverejnená správa o jeho úmrtí. Pohreb sa uskutočnil 8. januára v obci Štrba, odkiaľ policajný prezident pochádzal. Poslednej rozlúčky sa zúčastnila rodina, priatelia, kolegovia i stovky občanov. Medzi davom bol aj bývalý minister vnútra Róbert Kaliňák, bývalý sudca Štefan Harabin či bezpečnostný analytik Milan Žitný.

Ľudia z celého Slovenska chodili posledné mesiace na cintorín v okrese Poprad, aby prejavili úctu zosnulému mužovi. Najnovšie však budú musieť našinci navštevovať iné miesto posledného odpočinku Lučanského, keďže jeho rodina požiadala o premiestnenie hrobu do Martina, kde žije jeho manželka a synovia.

K posledným udalostiam sa na sociálnej sieti vyjadrila aj manželka zosnulého generála. ,,Dnes (23. mája 2021) sa stal Národný cintorín v Martine miestom posledného odpočinku gen. Milana Lučanského. Česť Tvojej pamiatke,“ oznámila, pričom zverejnila fotografiu oficiálneho hrobu bývalého policajta.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Lučanský  |  Foto: FB/Wiera W., Martina Lučanská