Záverom roka 2020 obletela celé Slovensko šokujúca správa o úmrtí policajného generála Milana Lučanského. Jeho posledné dni počas života sa tak stali predmetom vyšetrovania, pričom na závery komisie netrpezlivo čakajú občania, no predovšetkým rodina zosnulého policajta.

Po pohrebe policajného exprezidenta sa rodina Lučanského poďakovala na sociálnej sieti za prejavy podpory i účasť stoviek ľudí v Štrbe, ktorí sa uctili jeho pamiatku. Pred pár hodinami sa však objavil nový príspevok, ktorý je venovaný médiám.

Najbližší zosnulého rodáka z Popradu oznámili, že nebudú zverejňovať žiadne bližšie informácie o smrti bývalého príslušníka policajného zboru, keďže bola zriadená kontrolná komisia, a taktiež bolo začaté trestné stíhanie. Neradi by tak ovplyvnili závery vyšetrovania, a zároveň chcú zamedziť situáciám, kedy mali médiá najnovšie správy skôr ako samotná rodina.

Ľudia, ktorí sú v príbuzenstve so zosnulým generálom, sa zároveň rozhodli poukázať na Denník N, ktorý sa podľa nich priživuje na smrti Lučanského, pričom jednou z novinárok, zaoberajúcou sa touto kauzou, je Monika Tódová.  ,,Je zrejmé, že zásadu nezávislého priebehu vyšetrovania si nectí redakcia Denníka N, ktorá už niekoľko dní sa novými a novými článkami priživuje na smrti Milana. Nemôžeme si pomôcť, ale publikovanie rozhovorov s rôznymi osobami na tú istú tému pôsobí na nás ako verejné spytovanie si svedomia a príprava na obhajobu,“ uvádza sa v statuse pozostalých.

Rodinní príslušníci následne oznámili, že uvedená redakcia mala úradné záznamy o väzbe i úraze generála deň pred všetkými médiami, ktorými v tom momente disponovali iba oficiálne inštitúcie. ,,..Takže je ľahké sa domnievať, odkiaľ a s akým cieľom prišli. Čo je horšie, ako prehnaná aktivita redakcie, sú niektoré vyjadrenia ich respondentov, pri ktorých máme pocit, že o Milanovi Lučanskom sa nevyjadrujú ako o živej osobe, ale o veci. Prehnaná aktivita v tejto situácií na nás pôsobí tak, že vláda SR už nepotrebuje svoje vlastné noviny. Žiadame všetky médiá, aby rešpektovali priebeh vyšetrovania, a aby sa takýmito spôsobmi nesnažili ovplyvňovať verejnú mienku,“ dodávajú na záver.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Milan Lučanský  |  Foto: FB/MV SR, Monika Tódová, Milan Lučanský