Celé Slovensko i Česko smúti za speváckou legendou Vašom Patejdlom, ktorý mal pre svojich fanúšikov ešte veľké plány. Do jeho života však vstúpila zákerná choroba, ktorá mala extrémne rýchly priebeh. Iba tri týždne pred smrťou s úsmevom koncertoval a plánoval zorganizovať vianočný koncert.

Jeden zo zakladateľov legendárnej skupiny Elán zomrel 19. augusta, pričom iba dva týždne pred smrťou mu bola diagnostikovaná rakovina pankreasu. Náhla smrť umelca šokovala jeho rodinu, priateľov i kolegov, s ktorými bol v pravidelnom kontakte.

Vašo Patejdl po sebe zanechal dvoch synov Vaša a Roba z prvého manželstva a Benjamína z druhého manželstva. Zdrvená rodina pred pár hodinami zverejnila parte, pričom vdova po spevákovi už avizovala, že sa so zosnulým spevákom budú môcť rozlúčiť aj fanúšikovia. ,,Vážení priatelia a fanúšikova, touto cestou by sme s vami chceli zdieľať Vašovo oficiálne parte a doplňujúce informácie k poslednej rozlúčke,“ uvádza sa na sociálnej sieti.

Pre širokú verejnosť bude uvoľnený priestor Strahovského kláštora, pričom bude zabezpečený aj priamy prenos pohrebu. Rodina Patejdla zároveň upozornila, že kapacita bazilika je obmedzená. ,,Ďakujeme vám za neutíchajúcu podporu a za to, že na Vaša s láskou spomínate,“ dodali trúchliaci príbuzní.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Vašo Patejdl