Každým dňom sa situácia mení. Ešte pred pár dňami skoro všetky politické strany spoluprácu so Smerom odmietali. Dnes je všetko inak. Most-Híd so Smerom už rokovala, Sieť pozvánku prijala tiež. Na Facebooku to vyzerá tak, že Matovič už nevie, čo so sebou.

[sociallocker]O tom, že SNS na čele s Andrejom Dankom sa rozhodli podporiť vládu so Smerom, sme vás informovali TU. Karty sa však medzičasom poriadne zamiešali. Hoci Béla Bugár pôvodne tvrdil, že rokovanie so Smerom odmieta, včera večer už hovoril niečo iné: „Most-Híd je ochotná rokovať so Smerom-SD, pokiaľ dostane pozvanie. Ak si Smer-SD myslí, že treba stabilnú vládu, predpokladáme, že osloví štandardné politické strany a keď nás pozve, tak sa zúčastníme.” Fico s Bugárom napokon rokovali dnes od 17.00.

Prvé rozhovory potvrdzujú, že neexistujú také rozdiely, ktoré by nám neumožňovali pokračovať v tejto diskusii,” povedal Fico. V rokovaniach chcú Smer a Most-Híd pokračovať v pondelok. Bugár povedal, že zatiaľ nevidí žiadnu prekážku a bližšie aj o plnení programu budú hovoriť v pondelok.

10402869_1039465252761297_4080312307606681505_n
Most-Híd a Smer-SD chcú v rokovaniach pokračovať.

Procházka sa rovnako dušoval, že na rokovanie so Smerom nepôjde. Strana však svoje rozhodnutie prehodnotila. “Meníme stanovisko na základe situácie, ktorá nastala včera,” oznámil Hrnčiar po zasadnutí strany Sieť. Strana avizovala, že sú ochotní so Smerom rokovať a uvidia, či pozvánka príde. Pozvánka im prišla a strana Sieť pozvanie na rokovanie PRIJALA.

Strana Sieť už však čelí problému. Podpredsedníčka Katarína Macháčková povedala, že ak bude Sieť spolupracovať so Smerom, vzdá sa členstva v strane. “Môj postoj k spolupráci so stranou Smer-SD sa nemení, považujem to za principiálnu vec. Je to vec, ktorú sme sľúbili svojim voličom a ja tento sľub aj dodržím. Znamená to, že pokiaľ by mala #Sieť spolupracovať so Smerom-SD, vzdám sa členstva v strane,” dodala Macháčková.

Predseda Siete Radoslav Procházka

Richard Sulík si myslí, že ak bude Sieť a Most-Híd spolupracovať so Smerom, tak stratia voličov. “Spolupráca so Smerom bude pre Most a Sieť zničujúca, a bola by aj pre nás,” povedal dnes v debate na Markíze.
Matoviča rozhodnutie strán poriadne nahnevalo. K rozhodnutiu SNS sa vyjadril už včera. Dnes na sociálnu sieť napísal status „Zradoslav Procházka“ a zmenil si profilovú fotku na ktorej je Béla Bugár s nápisom „CHARAKTER ROZHODUJE“ a pod tým nápis „môžete sa spoľahnúť“.

382708_2771154030488_60967697_n
Matovič na Facebooku vyjadril jasne, čo si myslí o svojich politických kolegoch

Zdroj: topky.sk, cas.sk, tvnoviny.sk Foto: Facebook/Igor Matovic/Bugár Béla/#SIEŤ [/sociallocker]