Politika Roman Mikulec potvrdil LOCKDOWN: „V nejakom rozsahu áno, bude lockdown!“

Roman Mikulec potvrdil LOCKDOWN: „V nejakom rozsahu áno, bude lockdown!“

Zdá sa, že Slovákov čakajú trpké vianočné sviatky. Potom, ako mnohí odmietali možnosť dobrovoľného testovania, sa vláda uchýlila k obávanému kroku. Minister vnútra Roman Mikulec potvrdil, že na zasadnutí sa kompetentní dohodli na lockdowne. Informáciu, kedy k nemu dôjde, prezradia v stredu (9. decembra).

Celé Slovensko dnes s napätím sleduje situáciu okolo koronavírusu, pričom zásadné sú pre mnohých občanov predovšetkým nadchádzajúce vianočné sviatky. Po dnešnom zasadnutí krízového štábu je však už jasné, že krajina sa vracia do čiastočného lockdownu! „Prepáčte, najprv budeme informovať členov vlády o výsledkoch rokovaní. Potvrdím, že sme sa dohodli a v nejakom rozsahu áno, bude lockdown,“ povedal Mikulec, kým premiér Igor Matovič priblížil, že bližšie informácie budú upresnené v stredu.

Zatiaľ sa tak môžeme iba domnievať, či pôjde o celoplošný alebo regionálny lockdown. Ako uviedol portál Aktuality.sk, k „vypnutiu Slovenska“ by malo dôjsť od 16 alebo 18. decembra a následne by sa malo začať s masívnym testovaním. Inou informáciou disponuje denník Pravda, podľa ktorého Matovič navrhuje lockdown už od 12. decembra s trvaním 6 týždňov. Aj keď sa na pondelkovom (7. decembra) rokovaní hovorilo aj o iných variantoch ochrany občanov, zásadným faktorom má byť zníženie mobility ľudí.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk, pravda.sk

Exit mobile version