V parlamente sa v posledných dňoch intenzívne diskutovalo o potratovom zákone z dielne Anny Záborskej. Zákon, ktorý bol oficiálne nazvaný pomoc pre tehotné ženy, napokon neprešiel, čo potešilo aj poslankyňu Romanu Tabak.

Pre mnohých bolo veľkým prekvapením, keď zákon o pomoci tehotným ženám prešiel na začiatku októbra do druhého čítania. Uvedený zákon podporila aj poslankyňa Romana Tabak, no o pár dní poriadne otočila a s návrhom nesúhlasila. Po kritike sa na sociálnej sieti snažila vysvetliť dôvody, prečo za zákon zahlasovala, a taktiež upozornila, že v zákone požaduje urobiť zmeny.

Bývalá tenistka však oznámila, že ak daný zákon napokon bude schválený, intenzívne bude zvažovať odchod zo strany OĽaNO. Političku totiž trápila hlavne lehota na rozmyslenie o potrate, ktorá sa mala predĺžiť zo 48 na 96 hodín. Záborskej zákon napokon neprešiel, pričom na schválenie chýbal iba jediný hlas. ,,Hlasovala som proti, nakoľko nepristúpili na náš pozmeňujúci návrh. Ostávam v OĽaNO,“ oznámila známa blondínka.

Najnovšie vyjadrenie Tabak poriadne nahnevalo nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu. „Ísť do parlamentu ako „prolifistka“ (pozn. red. človek bojujúci za zákaz potratov), vytetovať si na nohu rybičku, recitovať Otčenáše v parlamente a potom sa chváliť, že ste zarezali zákon, ktorý ste sama podporili v prvom kole, to je iná liga,“ zotrel kolegyňu na plnej čiare.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/romanatabak  |  Foto: FB/Romana Tabak, IG/romanatabak, YT/zvtv.sk