Poslankyňa Romana Tabák sa od nástupu do funkcie neustále vyjadruje k potláčaniu práv žien, a taktiež odsudzuje násilie na ženách i deťoch. O to viac prekvapila občanov, keď pred pár hodinami zverejnila šokujúci záber, ktorý môže vyvolávať veľké rozhorčenie či rozpaky.

Romana Tabák sa snaží pravidelne upozorňovať na práva žien, a zároveň bojuje proti násiliu páchanému na nežnejšom pohlaví. ,,Téma násilia na ženách a dievčatách nesmie byť ignorovaná a tieto ohavné činy by nemali mať miesto nikde na svete,“ nedávno napísala na sociálnej sieti, pričom upozornila na Mahsú Amíníovú, ktorá bola mučená za nesprávne nasadený hidžáb, v dôsledku čoho zomrela vo veku 22 rokov.

Ide o jeden z mnohých príspevkov, ktoré poslankyňa venuje téme, ktorou sa zaoberá celý svet. O to viac je prekvapujúce, že Tabák pred pár dňami zverejnila záber s jedným z predstaviteľov Saudskej Arábie. ,,92. oslava národného dňa Saudskej Arábie!“ pochválila sa členka strany Sme rodina.

Bývalá tenistka si zrejme neuvedomila, že ide o krajinu, kde sú upierané práva žien a dievčat, pričom im za aktivizmus v oblasti ženských práv hrozí väzenie, či dokonca trest smrti. Jedným z najznámejších medializovaných prípadov je uväznenie aktivistky s menom Israa al-Ghomgham, ktorá bola uväznená v roku 2015.

Počas troch rokov jej nebolo umožnené stretnúť sa s právnikom a na slobodu sa dostala až v roku 2021. Bola obvinená z toho, že sa zúčastňovala na protivládnych demonštráciách, pričom vykrikovala heslá za práva žien a správanie polície si nahrávala na kameru. Ani jeden z jej činov nemal násilný charakter, no aj tak si odsedela osem rokov vo väzení a dnes je stále pod drobnohľadom mužov zákona i verejnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Romana Tabak