Poslankyňa Romana Tabak sa dopustila nejedného zlyhania, pričom sa nimi rada chváli aj na sociálnej sieti. Tentokrát však poriadne narazila, keďže jej konanie momentálne preveruje Slovenská inšpekcia životného prostredia.

Romana Tabak sa nedávno pochválila kúpaním v Studenovodských vodopádoch v TANAPE, kde platí najprísnejší stupeň ochrany. Keď ju ľudia upozornili na jej pochybenie, inkriminovaný záber okamžite vymazala a následne tvrdila, že dané miesto iba zle označila.

V tejto veci sa rozhodol konať Tatranský národný park (TANAP), ktorý pre kúpanie poslankyne podal podnet na Slovenskú inšpekciu životného prostredia. Je nutné upozorniť, že TANAP ročne navštívi 3,5 až 4 milióny návštevníkov. ,,Keby sa len štvrtina z tohto počtu okúpala v plese alebo tatranskom potoku, mohla by sa nenávratne zmeniť kvalita týchto ekosystémov,“ uviedla pre médiá hovorkyňa Štátnej ochrany prírody Kristína Bocková.

Po prešetrení podnetu jej tak môže byť uložená pokuta v blokovom konaní. „Výška možnej pokuty v prípade vážneho poškodenia životného prostredia alebo biotopov môže siahať až do výšky 3 319 eur,“ uvádza envirezort na svojej oficiálnej stránke.

Tabak na sociálnej sieti oznámila, že je pripravená niesť zodpovednosť, ak urobila niečo zakázané. ,,Osobne som si bola vedomá len zákazu kúpania sa v plesách. Ospravedlňujem sa a som pripravená niesť zodpovednosť za svoje konanie a zaplatiť prípadnú pokutu. Chcela som len vyzvať ľudí, aby strávili dovolenku doma vo Vysokých Tatrách a zvýrazniť benefity otužovania pre ich imunitný systém,“ vysvetlila poslankyňa pre cas.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3, cas.sk |  Foto: FB/Romana Tabak, YT/Denník N