Pred týždňom nastal pred nitrianskou nemocnicou obrovský rozruch. Stovky Rómov sa tu zišli, aby doprevádazli svojho vajdu, ktorému prišlo nevoľno. Podpísal však reverz a z nemocnice ušiel. Teraz nastal tragický koniec. 

Pred týždňom došlo k veľkému stretnutiu Rómov pred nitrianskou nemocnicou. Ich vajda totiž prišiel priamo z oslavy na vyšetrenie, keďže sa necítil dobre. Jeho príchod sprevádzala stovka Rómov, ktorí hlasno nariekali, mali zlomiť rampu a po potýčke ich musela tíšiť a usmerniť policajná hliadka.

Vajda mal byť po vyšetreniach hospitalizovaný, no on sa rozhodol podpísať reverz a z nemocnice ušiel. Problémy so srdcom ho však tentokrát dobehli. Ladislav Ligač († 67) alebo Bakro, ako ho volali, sa dostal do nitrianskej nemocnice aj vo štvrtok, no to mu už personál pomôcť nedokázal a vajda zomrel. Jeho úmrtie bolo sprevádzané opäť veľkým plačom skupiny Rómov, ktorí mu teraz pripravujú niekoľkotýždňový pohreb.

Ako uviedol pre Nový Čas rómsky prezident Jozef Konti, Rómovia z celého sveta zavítajú do Nitry, aby si svojho vajdu uctili. Podľa jeho slov to totiž nebol len obyčajný vajda: “Bol oveľa viac, takí sú na Slovensku možno traja, štyria. Jeho si ctili Rómovia z celého Nitrianskeho kraja. Na jeho miesto by mal nastúpiť jeho brat, tak to bolo už dávnejšie určené, ale všetko sa môže zmeniť. Bol to svätý človek, všetci ho uznávali a rešpektovali,” dodáva smutne.

https://www.youtube.com/watch?v=UjVnq3p3EJ0

Zdroj: cas.sk │ Foto: YouTube/PRESS.TV. PRESS, NikolaskoVesokaLakatos Lakatos, Prostějovský Večerník, Facebook/MartinBuzalka