Tesne pred Silvestrom sa rodine Bučkovcov stala veľká tragédia, pričom im ostali len oči pre plač. Hasiči boli totiž privolaní k rozsiahlemu požiaru dvoch hospodárskych budov, v ktorých sa nachádzalo množstvo zvierat. Oheň zničil všetko, čo mu prišlo do cesty. Polícia začala okamžite konať, a dokonca už aj zverejnila výsledky vyšetrovania.

Ján a Tomáš Bučkovci sa zviditeľnili vďaka relácií “Farmár hľadá ženu“, kde chceli obaja nájsť svoju životnú lásku. V súvislosti s natáčaním sa pred kamerami objavila aj celá ich rodina, ktorá sa televízií JOJ natoľko páčila, že o pár mesiacov vznikla reality šou “Bučkovci“.

Mama Anka veľmi rada štábu ukazovala zvieratá nachádzajúce sa na statku, o ktoré sa s láskou starala. O to viac ju bolelo, že to, na čom jej rodina tvrdo pracovala, zachvátil oheň. Dve hospodárske budovy zhoreli do tla, pričom sa v nich nachádzali ovce a kozy. V plameňoch skončili aj desiatky balíkov sena a poľnohospodárske náradie.

Celková škoda je vyčíslená na viac ako 90-tisíc. Anka Bučková neskôr prezradila, že vinníkom môže byť sused, s ktorým majú spory ohľadom jednej budovy. Polícia nakoniec potvrdila, že požiar bol úmyselný. Psovod so špeciálne vycvičeným psom označil až tri miesta, na ktorých hospodárske budovy niekto podpálil. Z tohto dôvodu, polícia začala trestné stíhanie vo veci poškodzovania cudzej veci.

Zdroj: joj.sk  |  Foto: Facebook/HaZZ, Facebook/Bučkovci