Šoubiz Roth v desivom rozhovore z 2015: Keď hovoril o smrti, netušil čo...

Roth v desivom rozhovore z 2015: Keď hovoril o smrti, netušil čo príde!

Robert Roth prežíva v posledných dňoch jedno z najťažších životných období. Keď musel prevziať v mene Moniky Potokárovej umeleckú cenu, ledva zadržal slzy. O smrti blízkych pritom prehovoril v rozhovore z roku 2015, kedy ešte netušil, čo príde.

Robert Roth (47) sa musí v posledných dňoch vyrovnávať s obrovskou stratou a bolesťou, ktorá sa zrejme nedá opísať. Samovraždou sa rozhodla ukončiť život jeho manželka a talentovaná herečka Monika Potokárová. 27-ročná kráska sa mala podľa prvých informácií obesiť v bratislavskom byte, kde spoločne žili.

Herec sa mal pritom krátko po tragédii zdržiavať naďalej na hrozivom mieste, hoci už o pár dní neskôr strávil noc mimo domova. V piatok ho pritom čakala ešte horšia a ničivejšia úloha. V mene nebohej manželky prišiel prevziať Cenu Nadácie Tatra Banky za umenie 2019, pričom len ťažko zadržiaval plač. Po úmrtí Moniky sme si pripomenuli Robertov rozhovor z roku 2015, kedy v relácií Portrét prehovoril o smrti v najbližšej rodiny a o tom, ako to zvládol.

Mne zomrela mama a na druhý deň som hral predstavenie, kde som mal každé piate slovo matka. A jedinou možnosťou, ako sa s tým ako tak vyrovnať, bolo to, že to predstavenie nezruším a že jednoducho to slovo budem hovoriť v ten večer bez toho, že by tuto tých 500 ľudí vedelo, čo sa mne včera stalo. Kokos, to bola iná šupa,“ spomínal si vtedy na náročné chvíle.

Rovnako priznal, že podobnými krutými skúškami si prešla aj jeho kolegyňka Soňa Valentová: „Poobede Haspra umrel a večer ona hrala hlavnú postavu v predstavení, ktoré on sám režíroval. Soňa, nechceš to zrušiť? Nie, čo budem doma robiť, obesím sa, ožerem sa? Čo, nemá to zmysel. Áno, padla opona a omdlela. Ale dala to. A to je jedna z ciest, ako sa s takýmito vecami vyrovnať.“ Keď herec tieto slová o smrti hovoril, nemal ani tušenia, že už o pár rokov príde aj o ďalšiu najdôležitejšiu ženu svojho života a krátko sa na to sa bude musieť opäť postaviť pred kamery a ľudí.

Slová Roberta Rotha o smrti si vypočujete po 25. minúte

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube/Televízia TA3 │ Foto: YouTube/Slovenské národné divadlo, Instagram/cinohrasnd