Šok pre všetkých fanúšikov! Speváčka skupiny Roxette, Marie Fredrikssonová, musela na odporúčania lekárov ukončiť svoju kariéru. Ak máte kúpené lístky na bratislavský koncert 30.júna, nepotešíme vás. Koncert bol takisto zrušený a neexistuje možnosť, že by sa presunul.  [sociallocker]

Marie už jedno nádorové ochorenie prekonala. V roku 2002 podstúpila ťažkú liečbu. Znova sa učila čítať, písať a počítať. Po siedmych rokoch prišiel comebackový koncert a fanúšikovia švédskej skupiny ich presvedčili, aby vystupovali naďalej. Tentokrát je rozhodnutie speváčky nezvratné, ukončila svoju kariéru a potrebuje sa v prvom rade vyliečiť.
,,Bolo to úžasných tridsať rokov. Všetky vystúpenia a spomienky budú navždy tvoriť veľkú časť môjho života. Nanešťastie sú moje koncertné dni preč. Chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nám zostali verní počas dlhej a kľukatej cesty.” odkazuje Marie.

Skupina Roxette vznikla v roku 1986, keď vydali debutový singel Neverending Love. V apríli toho istého roka sa stali senzáciou so skladbou The Look. Odvtedy neustále cestovali a vypredávali jeden koncert za druhým. K dnešnému dňu odohrali presne 557 koncertov, predali 75 miliónov albumov a vydali 51 singlov. Snáď sa Marie opäť úspešne vylieči.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Tumblr | Video: Youtube [/sociallocker]