Svet je plný kultúrne, politicky či nábožensky odlišných názorov. Iný kraj – iný mrav, rôzne reštaurácie – rozdielne účty. Slovákov pobúrila informácia na nápojovom lístku o cene za vodu z vodovodu, v zahraničí je podľa miestnych krčah na stole automaticky: A bezplatne!

Slovenské názory sa opäť rozchádzajú. Kým niektorých voda z vodovodu na jedálnom lístku pobúrila, iní si za názorom účtovania nápoja z kohútiku stoja. „Toto nie je kultúrny šok a u normálneho človeka to nevzbudí ani pohoršenie. Je to tam jasne napísané, a keď nechcete zaplatiť za vodu z kohútiku, tak si dajte minerálku. Okrem iného, voda nie je zadarmo, aj doma za ňu platíte,“ napísala istá Petra.

Stovky Slovákov sa pridávajú k Petrinmu názoru a majú za bežné, že niektoré reštaurácie za vodu z kohútika účtujú poplatok. Naproti tomu však mnoho komentujúcich prejavuje nesúhlas a rozhorčuje ich fakt, že v zahraničí je táto služba automatická a celkom zdarma:V Chorvátsku ju dávajú zadarmo… K jedlám, ku káve, aj v bare,“ komentujú ďalší. Aký názor na to máte vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Nekŕmte nás odpadom | Foto: pixabay.com