A je to tu. Verejnosť sa dozvedela meno nového prezidenta SZĽH, stal sa ním Martin Kohút. Nejedná sa o žiadneho bývalého hokejistu či funkcionára, Kohút bol šéfom úspešnej IT firmy NESS, ktorá dlhé roky spolupracuje s hokejovým zväzom.

Po tom, čo zväz viedol 5 rokov Igor Nemeček, ktorý z funkcie odstúpil bolo potrebné nájsť nového prezidenta. Do volieb sa prihlásili dvaja kandidáti. Prvým bol podnikateľ Martin Kohút, druhým popradský funkcionár Tibor Turan.

[sociallocker]Martin Kohút získal 150 z 278 hlasov a stal sa tak víťazom. Pred voľbami podporili tohto kandidáta aj známe hokejové mená ako Marián Hossa, Peter Bondra či Marián Gáborík. “Pokúsim sa využiť všetky svoje skúsenosti a znalosti, ktoré som sa doteraz naučil, aby som slovenského hokeju pomohol. Nemôžem sľúbiť výsledky, môžem však sľúbiť, že hokejové hnutie sa posunie vpred,” povedal Kohút, ktorý menoval novým generálnym manažérom reprezentácie Miroslava Šatana.

Bývalý prezident Igor Nemeček viedol zväz v rokoch 2011-2016, minulý rok vyhral voľby, no verejnosť považovala jeho víťazstvo nad Richardom Lintnerom za neregulérne a napokon to vyvrcholilo jeho demisiou.

Na záver Kohút podotkol, že prvým zo štyroch bodov jeho programu je infraštruktúra, teda vytvorenie multifunkčných centier z terajších štadiónov, medzi ďalšie jeho vízie patrí aj lepšia podpora mládeže či zatraktívnenie formátu súťaží.

Zdroj: etrend,sk, ceskatelevize.sk | Foto: hockeyslovakia.sk[/sociallocker]