Koncom júna sa na sociálnej sieti objavil príspevok nahnevanej zákazníčky, ktorá si všimla, že na výrobku, ktorý je pokladaný za tradičný slovenský, je uvedená krajina pôvodu Nemecko. Ihneď sa spustila búrlivá diskusia, predovšetkým s nelichotivými komentármi, pričom niekoľko tisíc ľudí príspevok aj zdieľalo na svojich nástenkách.

Príspevok sa týkal masla spoločnosti Rajo, ktorý sa radí medzi slovenských najväčších výrobcov mliečnych výrobkov. Prečo je ale na ich masle uvedená krajina pôvodu Nemecko? Hitky preto kontaktovali priamo spoločnosť Rajo, ktorá nám celú situáciu vysvetlila.

„Vedenie spoločnosti RAJO a.s. sa v snahe zachovať vysokú kvalitu masla rozhodlo pred viac ako desiatimi rokmi presunúť výrobu do mliekarne Meggle v bavorskom meste Wasserburg. Dôvodom bola takmer 100-ročná tradícia vo výrobe masla v materskej spoločnosti a overená technológia výroby,“ uvádza sa v tlačovej správe spoločnosti, ktorá bola poskytnutá Hitkám.

Tým, že sa výroba masla presunula do Nemecka, v závode na Slovensku otvorili ďalšie investičné možnosti na inovácie iných produktov. „Ide o jogurty, kyslomliečne nápoje, cottage cheese, tvarohy, smotany, mlieko, bezlaktózové výrobky v mimoriadne vysokej kvalite, ktoré sa všetky vyrábajú na Slovensku,“ dodáva Zuzana Stanová, členka predstavenstva spoločnosti.

Od momentu, kedy sa výroba masla presunula do Nemecka, sa legislatívne začala na obale označovať krajina pôvodu Nemecko.

Zdroj: TS Rajo | Foto: Facebook, depositphotos.com