Dopingové aféry sa valia zo všetkých strán, nevyhýbajú sa ani tenisu. Jedna z najlepších hráčok 21. storočia a stálica ženského tenisu, ktorej bol zistený doping ešte v januári tohto roku sa dnes dozvedela ortieľ. Nezahrá si dva roky!

[sociallocker]Maria Sharapovová, ktorá vtrhla na tenisovú scénu ako víchor už ako 17-ročná, keď vyhrala Wimbledon, sa odvtedy držala na výslní. To sa podarí len máloktorému tenistovi, nie tak tenistke. Dnes má dvadsaťdeväť rokov a je jasné, že si nezahrá na okruhu minimálne do januára 2018. Či sa vôbec ešte vráti na kurty, je otázne.
65497

Jej kariéra nabrala nečakaný zvrat práve v januári tohto roka keď sa priznala k dopingu po tom, ako jej test na meldónium bol pozitívny. V tom čase sa stále držala v TOP5 svetového rebríčka. Maximálnym trestom mohlo byť zastavenie činnosti na štyri roky, Maria napokon dostala dva.

Počas kariéry vyhrala všetky štyri grandslamy, celkovo viac než tridsať turnajov a tenisom zarobila takmer 40 miliónov dolárov. Čo dodať, škoda jej. Či už pre výkony, ktoré predvádzala na kurte viac ako desať rokov, alebo pre to, ako vyzerala…

Zdroj: dailymail.co.uk, Foto: Facebook[/sociallocker]