Od 1. januára 2019 vstúpilo do platnosti zdražovanie všetkých energií na Slovensku. Opäť si tak budeme musieť utiahnuť opasky, keďže z našich peňaženiek ubudne o čosi viac. Zdá sa však, že úradníci zo štátnych úradov zrejme pozabudli upozorniť aj na zvyšovanie cien v inej oblasti.

Našinci sa musia hneď od začiatku nového roka pripraviť na zdražovanie všetkých energii, čo má byť dôsledkom mimoriadneho medziročného nárastu cien komodít na burzách (elektrina o 27,44 %, plyn o 24,18 % a emisné povolenky o 222 %).

Slovák Matej však upozornil na sadzbu na SIPO (sústredené inkaso platieb obyvateľstva), ktorá ho pri návšteve pošty úplne odrovnala. ,,Nezdražela od nového roka len elektrika, ale aj sadzba na SIPO, ako fakt super, okrádajte nás aj naďalej,“ napísal nahnevane vo facebookovej skupine s názvom “Slovenský národ, spamätaj sa“.

Ako dôkaz zverejnil účet za rok 2018, kde bola sadzba vyčíslená na 17 centov, na účte za rok 2019 však bola už sadzba uvedená v hodnote 90 centov. Zvýšenie o neuveriteľných 550 %!!! Táto informácia motivovala ostatných, aby si skontrolovali vlastné účty, pričom postupne začali zverejňovať rovnaké obrázky ako Matej. Nejde tak o nešťastný omyl, ale o ďalšiu príležitosť, ako vytiahnuť z ľudí viac peňazí.

Zdroj: Facebook/Slovenský národ, spamätaj sa  |  Foto: Facebook/Matej J., Facebook/Štefan S.Ž, Pixabay