RTVS má veľký problém: Odvysielala nepravdivú reportáž o smrti…!

Dátum:

Verejnoprávna televízia si pred pár dňami jednou z reportáží o smrti ženy zavarila na poriadny problém, ktorý sa bude riešiť na najvyšších miestiach. Situácia je natoľko vážna, že jej obsahom sa totiž bude zaoberať Výbor NR SR pre kultúru a médiá.

Televízia RTVS v piatok (12. marca) odvysielala reportáž o náhlej smrti 38-ročnej učiteľky Antónie, ktorá mala zomrieť dva týždne po očkovaní vakcínou od AstraZeneca. Informácie však neboli pravdivé, keďže sa napokon nepreukázala spojitosť medzi očkovaním a úmrtím Slovenky. Zo strany verejnoprávnej televízie však nedošlo k náprave ani k ospravedlneniu za nepravdivé správy.

Reportážou s názvom ,,Úmrtie po očkovaní aj na Slovensku“ sa dokonca bude zaoberať Výbor NR SR pre kultúru a médiá, ktorý taktiež podáva podnet na Radu RTVS. ,,Dôveryhodnosť médií je veľmi krehká a v prípade uvedenia nesprávnych či zavádzajúcich informácií musia byť schopné čím skôr chybu opraviť. Či už ospravedlnením, alebo zverejnením korektnej informácie. Inak sa dostávajú na úroveň dezinformačných médií! RTVS však nechala celý problém „žiť svojim životom“ a doteraz sa k reportáži nevyjadrila,“ uviedol Kristián Čekovský, predseda Výboru, na sociálnej sieti.

Čekovský to považuje za zlyhanie vedenia spravodajstva, a zároveň upozorňuje, že očkovanie vakcínou od AstraZeneca je podľa WHO stále bezpečné. ,,Iba na Slovensku bola vakcína podaná takmer 100-tisíc ľuďom bez vážnych vedľajších účinkov,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Kristián Čekovský-OĽANO, rtvs.sk  |  Foto: rtvs.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...