Rusko má plánovať koniec vojny v tento DEŇ: Ide o dôležitý sviatok!

Dátum:

Vojna na Ukrajine zapríčinila smrť tisícok civilistov i vojakov z oboch strán barikád. Rakety a ostreľovanie zničili mestá, pričom milióny ľudí prišli o svoje domovy. Mnohých tak zaujíma jediné, a to kedy sa skončí ruská invázia na Ukrajinu?!

Zástupcovia Ukrajiny i Ruska niekoľkokrát rokovali o prímerí a podmienkach, kedy by mohlo dôjsť k mieru, no neúspešne. Ruská armáda naďalej ostreľuje a bombarduje mnohé ukrajinské mestá. V týchto dňoch však predstavitelia Kyjeva prišli s potenciálnym dátumom konca ruskej invázie na Ukrajinu.

Ukrajinské spravodajské služby mali zistiť informáciu, podľa ktorej Vladimir Putin zvažuje ukončiť vojnu v deň, keď Rusko oslavuje víťazstvo v druhej svetovej vojne. Ukončenie ruskej invázie by sa tak malo datovať na 9. máj, a teda v Deň víťazstva nad fašizmom.

Ide o jeden z najväčších sviatkov v Rusku, počas ktorého sú zatvorené školy i podniky v celej krajine, pričom sa konajú vojenské prehliadky. S rovnakou správou prišli aj ruské noviny s názvom Pravda, podľa ktorých sa personál Ozbrojených síl Ruskej federácie snaží presadiť myšlienku, aby vojna skončila v uvedený dátum.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: YT/ABC News, Setarko

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...