Po tom, čo Rusko opakovane atakovalo ukrajinské hlavné mesto Kyjev, vstúpili vojská aj do druhého najväčšieho mesta Ukrajiny, Charkova. Po bombardovaní opäť hlásia desiatky obetí medzi civilistami. Zahraničné médiá prišli aj s desivými zábermi a videami z miesta hrôzy.

Po bombardovaní Kyjeva sa v pondelok ocitol pod paľbou aj Charkov, druhé najväčšie mesto Ukrajiny. Dokazujú to zábery a videá, ako aj vyjadrenie samotného prezidenta Vladimíra Zelenskyjho. Pred niekoľkými hodinami pritom zahraničné médiá uviedli, že pred Kyjevom bol pomocou satelitných záberov zachytený 64-kilometrový ruský armádny konvoj. V konvoji sa nachádzajú obrnené vozidlá, tanky a delostrelectvo.

Po útoku na Charkov prišli okrem vojakov o životy desiatky civilných obyvateľov. Zverejnený bol okrem toho aj hrozivý výbuch administratívnej budovy. Ukrajinský prezident označil tento útok za vojnový zločin a zločin proti ľudkosti.

Amnesty International rovnako volá po prešetrení útoku na Charkov ako vojnového zločinu. Rusko pritom v nedávnej minulosti odmietalo zasahovanie obytných častí. Britský minister Boris Johnson tento krok Ruska označil ako “barbarské ruské nálety proti nevinným civilistom, vrátane detí” a prisľúbil viac vojenskej pomoci Ukrajine. Zelenskyj pritom požiadal EÚ o prijatie jeho krajiny medzi členské štáty.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/CNN Prima NEWS, The Telegraph, Twitter