Rusko predáva obrovské množstvo plynu: Putin potrebuje peniaze na..!

Dátum:

Rusko pokračuje v útokoch na Ukrajinu aj napriek prísnym sankciám zo strany EÚ. Ide o obrovský zásah do ruskej ekonomiky, pričom sa mnohé krajiny zhodujú v tom, že zastavenie odberu plynu z Ruska by bolo poslednou, no zásadnou ranou. V týchto chvíľach sa však deje presný opak!

Slovensko je mimoriadne závislé od Ruska v oblasti ropy a plynu. Mnohí politici sa obávali, že Vladimir Putin sa kvôli sankciám pomstí zastavením plynu na naše územie. Dokonca je to iba pár hodín, čo Rusko hrozilo Európe vypnutím dodávky plynu cez Nord Stream 1.

V skutočnosti sa však deje presný opak, keďže posledné mesiace Rusko skutočne posielalo cez svoje plynovody do Európy omnoho menšie množstvo plynu, v dôsledku čoho prispelo k energetickej kríze. V posledných dňoch sa však prietok plynu cez Veľké Kapušany zdvojnásobil. Kým v minulých dňoch prišlo denne od 25 do 35 miliónov metrov kubických plynu, v súčasnosti je to okolo 75 miliónov kubíkov.

Je zrejmé, že ekonomické sankcie Rusko výrazne zasiahli, keďže ceny látky sú na tohtoročných rekordoch, čo chce Vladimir Putin využiť. Zinkasuje tak stovky milióny eur, pričom z tržieb zachraňuje ekonomiku, no predovšetkým financuje vojakov a ťažkú vojenskú techniku, ktorú potrebuje pri okupovaní Ukrajiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: trend.sk  |  Foto: YT/WION, FB/ZDF heute-show

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...