Po invázii Ruska na Ukrajinu boli voči najväčšiemu štátu sveta potvrdené viaceré tvrdé sankcie. Rusko nedávno vyhlásilo, že po týchto krokoch uvažuje o stopnutí plynu do Európy cez Nord Stream 1. Rovnako vydalo zoznam “nepriateľských krajín” v rámci ekonomických opatrení.

Po prísnych sankciách a odchode mnohých spoločností z Ruska pristúpila federácia na protisankčné kroky. Podľa informácií BBC Rusko do konca roka 2022 zakázalo vývoz viac ako 200 druhov produktov vyrobených v zahraničí.

Zákaz sa bude týkať telekomunikačných, poľnohospodárskych, elektrických a technologických zariadení, ktoré boli dovezené do Ruska. Rovnako chce zakázať vyvážať z Ruska niektoré druhy dreva. Sankcie sa majú dotknúť 48 krajín, vrátane Spojených štátov a členských krajín EÚ.

Pod zákaz by teda spadali automobily, železničné vagóny aj kontajnery. Opatrenia, ktoré sú podľa Ruska logickou odpoveďou na sankcie uvalené na Rusko, budú mať za následok aj zvýšenie cien potravín a energií. Putin mal tiež poznamenať, že Rusko je jedným z hlavných výrobcov priemyselných hnojív v poľnohospodárstve.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/Arirang News