Rusko si na pomoc privolalo dvojplošníkov: Tajný plán na odhalenie..!

Dátum:

Vladimir Putin sa neraz chválil svojim arzenálom jadrových zbraní či vákuových bômb, ktoré by dokázali spôsobiť hotovú katastrofu. O to viac je prekvapujúce, že sa súčasťou ruskej armády stali tzv. dvojplošníky, ktoré rozhodne nepatria k vojenským lietadlám.

Prezident Ruskej federácie sa v posledných dňoch veľmi rád vyhráža západným krajinám svojou armádou, ktorá má disponovať ničivou vojenskou technikou. Prekvapil pancierovým vlakom či zhabanými civilnými nákladnými autami. Najnovšie sa však súčasťou ruskej armády stali dvojplošníky Antonov An-2.

Ide o ikonické lietadlo z obdobia prvej svetovej vojny, pričom má dve nepohyblivé nosné plochy (krídla). V bývalom Československu boli určené na výcvik parašutistov a dnes patria skôr do múzea. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že ide o zlý žart, letka dvojplošníkov sa stala najnovšou posilou Putinovej armády.

Satelitné zábery na leteckej základni Sešča v Dubrovke blízko hraníc Ukrajiny potvrdili 42 lietadiel tohto typu, pričom lietajú vo formáciách. Podľa analytikov chcú Rusi využiť stroje An-2 na spôsob dronov, ktoré budú návnadou pre ukrajinskú protivzdušnú obranu. Ukrajinskí vojaci si ich totiž môžu pomýliť s útočiacimi vrtuľníkmi a následnou streľbou môžu odhaliť svoje pozície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Foto: Twitter/Visegrád 24

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...