Rusko si zavolalo komando Vagnerovcov: Majú za cieľ zlikvidovať..!

Dátum:

V týchto hodinách sa má v Bielorusku stretnúť delegácia Ukrajiny a Ruska, pričom majú začať s mierovými rokovaniami. O to viac je prekvapujúca informácia, že si Vladimir Putin privolal žoldnierov, ktorí majú za úlohu zlikvidovať ukrajinského prezidenta a jeho vládu.

Podľa britského denníka The Times si mal Vladimir Putin privolať na pomoc Vagnerovu skupinu, ktorá má pôsobiť ako súkromná armáda bojujúca za záujmy Ruska po celom svete v rôznych medzinárodných konfliktoch. Ide o 400 žoldnierov, ktorí sa už majú nachádzať v ukrajinskej metropole Kyjev.

Komando Vagnerovcov má údajne z Kremľa rozkaz zlikvidovať 23 ľudí. Na vrchu zoznamu je prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj a ministri. Zomrieť majú aj dvaja bývalí boxery Vitalij a Vladimir Kličkovci, keďže sa zapojili do boja proti Rusku. Súkromná armáda má tak pripraviť pôdu pre Moskvu na prevzatie kontroly. Za odmenu dostanú poriadny balík peňazí.

Obavy z príchodu Vagnerovcov do Ukrajiny má aj bývalý veliteľ veliteľstva spoločných síl, generál Richard Barrons. ,,Môžu sa objaviť ako tieň, urobiť veľmi násilné veci a potom znova zmiznúť bez toho, aby bolo jasné, kto je za tie ohavné zločiny zodpovedný. Nie sú priamo prepojení s ruskou vládou, a preto sú ich činy vierohodne popierateľné,“ uviedol pre thetimes.co.uk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: thetimes.co.uk  |  Foto: YT/RTVS, Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Ďalší moderátorský flek: Zábranská po Let’s Dance v novej relácii RTVS!

Televízia Markíza stavila v siedmom ročníku tanečnej šou Let's...

Z Let’s Dance do DENNEJ šou: Viktor Vincze získal ďalší lukratívny flek!

Televízia Markíza len prednedávnom ukončila prestížnu šou Let's Dance,...

Zomrel svedok z kauzy, v ktorej figurovala aj Plačková: OBESENÝ!

Koncom septembra uplynulého roka otriasla celou verejnosťou šokujúca kauza,...

Tragédia počas víkendu: Pri nehode zomrel bývalý futbalista († 48)!

Počas uplynulého víkendu došlo na západnom Slovensku k fatálnej...