Rusko vraj o pár hodín napadne územie Ukrajiny: Reakcia Pentagónu!

Dátum:

Konflikt medzi Ruskom a Ukrajinou je natoľko vážny, že naše ministerstvo zahraničných vecí vyzýva ľudí, aby necestovali do Ukrajiny, ak to nie je naozaj nutné. V posledných pár hodinách sa dokonca skutočne hovorí o invázií zo strany Ruska.

Po obrovskom presune ruských vojsk pozdĺž ukrajinských hraníc sa ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba rozhodol konať a domáhal sa stretnutia s ruskými predstaviteľmi. K tomu však údajne nikdy nedošlo. Namiesto zmieru sa tak situácia ešte viac zhoršuje.

Podľa agentúry UNIAN mala americká Ústredná spravodajská služba (CIA) a americká armáda varovať svojich spojencov NATO o ruskom útoku na územie Ukrajiny, ku ktorému má dôjsť 16. februára. Túto informáciu mal v rozhovore s transatlantickými spolupracovníkmi tvrdiť aj americký prezident Joe Biden.

Biden sa dokonca pred pár dňami telefonicky spojil s Vladimír Putinom, pričom ho varoval pred reakciou „západu“ v prípade, ak dôjde k ruskej invázie na Ukrajinu. Podľa jeho slov bude útok iba viesť k ,,rozsiahlemu ľudskému utrpeniu a zníženiu postavenia Ruska“. Následne sa vyjadril aj hovorca Pentagonu John Kirby, ktorý uviedol, že nie je v pozícií, aby mohol potvrdiť správy o plánovanom útoku. Spojené štáty sú údajne presvedčené, že k vojenskej akcií môže dôjsť v ktorýkoľvek deň.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

 

Zdroj: foxnews.com  |  Foto: Twitter

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...

Fico hovorí o veľkej chystanej akcii NAKA: TAKTO ho schladil Hamran!

Robert Fico cez víkend vyhlásil, že Národná kriminálna agentúra...