O zdravotnom stave ruského prezidenta Vladimira Putina sa špekuluje už niekoľko rokov. Viacerí odborníci a experti sa domnievajú, že hlava Ruska môže trpieť rakovinovým ochorením a brať steroidné lieky, ktoré môžu mať za následok opuch tváre, no aj zmeny správania či myslenia.

Najnovšie sa k tejto téze pripojil aj ruský investigatívny portál Proekt Media, ktorý v lete minulého roka označili v Rusku za „nežiadúcu organizáciu“. Autori v najnovšom článku po investigatíve tvrdia, že Putina v súkromí navštevuje množstvo lekárov a odborníkov.

Yevgeny Selivanov, odborník na rakovinu štítnej žľazy, navštívil ruského prezidenta 35-krát a strávil 166 dní v jeho prítomnosti. Ešte častejšie za Putinom prichádzali otorinolaryngológovia Igor Esakov a Alexei Shcheglov. Návštevy lekárov v hoteloch v Sochi sa časovo zhodovali s Putinovými oficiálnymi návštevami mesta, alebo sa zhodovali s dátumami, kedy sa záhadne vytratil z očí verejnosti.

Putin sa má podľa informácií investigatívnych novinárov taktiež liečiť a omladzovať pomocou špeciálnych kúpeľov. Tie zahŕňajú aj procedúru s jarným kúpeľom v krvi z odrezaného parožia jeleňov, ktoré mu odporučil minister obrany Sergej Šojgu. Správy o rakovine však Kremeľ odmieta. Hovorca Dmitrij Peskov odvetil novinárovi, že ide o „výmysli a lži“. Keď sa novinár priamo opýtal, či teda Vladimir Putin nemá rakovinu, Peskov odvetil „správne“. Rovnako aj bieloruský prezident Lukaschenko tvrdí, že Putin má byť „psychicky aj fyzicky úplne zdravý“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: proekt.media │ Foto: YT/Proekt_media, TODAY