Ruský portál ŠOKUJE: Slovensko by sa malo rozdeliť na… !

Dátum:

Ruská invázia na Ukrajine pokračuje už mesiac a vyhnala z domovov takmer štyri milióny ukrajinských obyvateľov, ktorí museli opustiť svoje životy a stať sa vojnovými utečencami. Známy prokremeľský portál prišiel najnovšie s poriadne šokujúcou víziou nového prerozdelenia hraníc v Európe.

Ruský prezident Putin požaduje na uzatvorenie mierovej dohody uznanie samostatnej Luhanskej a Donetskej ľudovej republiky, ako aj „denacifikáciu a demilitarizáciu“ Ukrajiny. Ďalšie kolo stretnutí a rokovaní je naplánované na pondelok až stredu v Turecku. Prokremeľský web Pravda.ru v anglickej verzii prišiel však aj s ďalšou poriadne šokujúcou myšlienkou preusporiadania hraníc v Európe.

Podľa autora článku Zorića, ktorý by mal pochádzať z Bosny a Hercegoviny a pôsobiť na Univerzite v Sarajeve, je Slovensko priemerná krajina a mala by sa rozdeliť medzi okolité štáty, čo by, okrem iného, prispelo k vyriešeniu krízy na Ukrajine. Slovensko, predovšetkým východná časť, by sa podľa jeho návrhu stala súčasťou nového geografického štátu Veľký Halič a tvorila by celok s časťou Poľska a západom Ukrajiny. „Obyvateľstvo je rozdelené, hlavné mesto na západe má sotva niečo spoločné s tými, čo žijú na východe,“ uviedol autor o našej krajine.

Východnú Ukrajinu by zas pričlenil k Rusku, čím by sa podľa jeho názoru urovnal konflikt. Plán má aj pre zvyšok Slovenska: „Južné Slovensko sa chce pripojiť k Maďarsku, kým západní Slováci majú nostalgiu za spoločným štátom s Českom. Riešenie je jasné,“ vyjadril domnienku. Iniciatíva k takémuto prepísaniu hraníc vraj ale „musí prísť zo strany ruského vedenia“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: pravda.ru │ Foto: google.com

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...