POZOR, na sociálnych sieťach sa objavili série článkov, ktorými sa autori snažia vymámiť zo Slovákov peniaze. Aby ich výzvy pôsobili vierohodne, v textoch využívajú mená známych osobností z domáceho šoubiznisu, ktoré mali údajne investovať desiatky tisíc eur do startupu!

Na sociálnej sieti Facebook dnes môžete natrafiť na klamlivé články, ktoré atakujú mená nielen slovenských celebrít, ale aj rôznych magazínov. Ako totiž informoval na Instagrame raper Rytmus, aj on sám bol zneužitý v rámci “zarábania miliónov priamo z domu”. “POZOR! Priatelia ak natrafíte na takéto články, tak sa nenechajte nachytať. Je to EXTRÉMNA PI*O*INA, KLAMSTVO, ako aj celá táto zberba, čo sa živý takýmito ho*nami,” upozorňuje hudobník.

Ako totiž v článku zaznieva, Rytmus mal investovať do startupu 1,5 milióna eur, pričom má byť jedným z partnerom spoločnosti Penta. Stránka, na ktorej je predmetný článok, pôsobí na prvý pohľad vierohodne a okrem značiek televízii tu môžete vidieť i odkazy kategórie či rôzne iné príspevky. Na čokoľvek však kliknete, automaticky vás presmeruje na zahraničnú pochybnú stránku o bitcoinoch.

Klamlivá reklama a zavádzajúce informácie o slovenskom umelcovi sú však mimoriadne agresívne, nakoľko na sociálnej sieti sa vám zobrazia aj pod menami najúspešnejších domácich stránok. Jednou z nich je i úspešný portál pre mužov Manmagazin.sk, ktorý sa stal obeťou nechutných praktík. Na sociálnej sieti sa totiž niektorým užívateľom môže zobraziť reklama na článok s obľúbeným Rytmusom a názvom magazínu, avšak okamžite po kliknutí vás opäť presmeruje na spomínanú zahraničnú stránku. Buďte obozretní!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/Rytmusking, LukasKimlicka