Slovenského rapera Rytmusa, vlastným menom Patrika Vrbovského, netreba nijako zvlášť predstavovať. Jedni ho milujú, tí druhí zasa nenávidia. Pre oboch sa tento raper rozhodol natočit dokumentárny film o sebe, o jeho ceste za šťastím a o jeho spoznávaní vlastného pôvodu.

[sociallocker]Na tom by nebolo nič zlé, keby sa film obsahujúci aj vulgárne vyjadrovanie, ktoré k rapu už neodmysliteľne patrí, nedostal do vysielania Televízie Markíza pred desiatou hodinou večer. Markíza film odvysielala v piatok o 20:35 h 26. augusta v plnej paráde, za čo jej môže od Rady pre vysielanie a retransmisiu hroziť pokuta až do výšky 66 387 eur.

„Kancelária RVR doposiaľ zaevidovala na uvedený program jeden podnet apelujúci na ochranu maloletých. V prípade preukázania porušenia  § 20 ods. 3 zákona o vysielaní a retransmisii hrozí vysielateľovi sankcia v rozpätí od 663 eur do 66 387 eur,” vyjadrila sa Michaela Gejdošová z Útvaru riaditeľa kancelárie Rady pre vysielanie a retransmisiu. Lehota na posúdenie sťažnosti je 90 dní, takže na výsledok si zrejme počkáme.

Otázkou však ostáva, či maximálna pokuta 66 387€ je naozaj až tak maximálna. Televízie totižto za reklamu počas filmu, niekedy zarábajú približné čísla. Len pre porovnanie v konkurenčnej TV JOJ za jednu reklamu v prime time počas mesiaca august zaplatíte 7080€.

Zdroj: pluska.sk, joj.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]