Po tragédii na Zochovej v Bratislave, pri ktorej vyhaslo päť mladých ľudských životov, sa na internete rozprúdila ďalšia búrlivá debata. Po tom, čo je obvinený Dušan Dědeček stíhaný na slobode, ho niekoľko profilov na sociálnej sieti začalo obviňovať z toho, že si údajne opäť sadol za volant.

Bývalý funkcionár Deaflympijského výboru Dušan Dědeček uviedol, že ho spôsobená tragédia veľmi mrzí. Po medializácii prípadu sa rozhodol, že si v blízkej budúcnosti zmení vzhľad a uvažuje aj o dočasnom presťahovaní sa na inú adresu.

Objavili sa aj informácie o tom, že mu môže hroziť po vyhrážaní sa Slovákov nebezpečenstvo a je možné, že je pod dohľadom polície. V pondelok sa však začali niektorými facebookovými profilmi šíriť zábery muža podobného Dědečkovi pri tom, ako tankuje 9. októbra na čerpacej stanici benzín do auta a platí pri pokladni. „5-násobný ožratý vrah dnes na pumpe v Pezinku, kľudne si jazdí ďalej…….. Čo je za tým?????,“ píše sa pri fotografii.

Ako však zistil denník Sme, na fotografii z pezinskej benzínky nie je obvinený Dědeček, ale celkom iný muž s menom Tibor J. Ten potvrdil svoju totožnosť: „Áno, môžem vám potvrdiť, že na fotke som ja,“ uviedol pre denník. Aktuálne plánuje podať trestné oznámenie pre zverejnenie jeho fotografie, ako aj evidenčného čísla vozidla. Prípad si všimla aj stránka Podvody a Hoaxy SR: „Jednou z hlavných úloh tvorby dezinformácií je vyvolávanie negatívnych emócií a zvyšovanie napätia v spoločnosti za každú cenu. Tvorcovia hoaxov sú ochotní a schopní chytiť sa každej príležitosti,“ poznamenali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk, FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR │ Foto: Televízia Markíza, Facebook